Dom pod Warszawą w stylu glamour

Wiele osób, myśląc o urządzeniu swojej wymarzonej przestrzeni mieszkalnej, skupia się na ustawieniu i doborze poszczególnych mebli. Jednak musimy sobie uzmysłowić, że na nasze harmonijne połączenie z wnętrzem, w jakim przebywamy, wpływa w głównej mierze jego charakter, nastrój.

Nowoczesne mieszkanie w stylu glamour zaprojektowane przez pracownię Futurum Architecture promuje ideały klasycznego piękna w awangardowym wydaniu. Nietypowy układ funkcjonalny mieszkania wymagał kreatywnego podejścia w projektowaniu wnętrz.

INSPIRACJE.

Przestrzeń kreowana jest nie tylko poprzez przemyślane ustawienie meblii w strefie kuchni, jadalni i wypoczynku, lecz także, a może przede wszyskim dzięki wykorzystaniu powierzchni lustrzanych na ścianach, suficie, sprzętach kuchennych i mozaiki szkalnej nad blatami w kuchni. Takie rozwiązanie pomogło otworzyć przestrzeń. Dzięki temu użytkownik może poczuć się wolny i nieograniczony – lustro już nawet w symbolice kultury stanowiło zwierciadło wiedzy, mądrości. Aby jednak nie popaść w lustrzane baśniowe zapomnienie, lustra przeciwważą stonowane kolory mebli, a także ciężkie, beżowe zasłony.

002a

Przestrzeń kuchni i salonu łączy zwrócony bokiem stół jadalniany. Czarne krzesła wprowadzają tam akcent, który przykuwa nasze spojrzenie i zaprasza mieszkańców do wspólnego posiłku. Stosowanie metody akcentów i dominant jest bardzo ważne w projektowaniu wnętrz. Żyrandol dający światło niczym stare złoto oraz piękne, nowoczesne lampy wiszące nad stołem jadalnianym ożywiają przestrzeń, a w nocy współtworzą klimatyczne wnętrze z rozproszonym strumieniem światła.

003a

Wystrój kuchni jest bardzo często problemem dla młodych projektantów. Jak uzyskać funkcjonalność, trwałość i sprawić, by otwarta kuchnia stała się integralną częścią wnętrza? Nowoczesne sprzęty, stonowane blaty o powierzchni lekko odbijającej światło, szklana mozaika i bardzo trwałe, piękne blaty z czarnego marmuru – wszystkie te elementy wpisują się idealnie w styl całego mieszkania. Dzięki zastosowaniu sufitu podwieszanego, nie musimy martwić się prowadzeniem rur instalacyjnych, które zniszczyć mogą wizerunek nawet najlepiej zaprojektowanego wnętrza. Dyskretne oświetlenie sufitowe zapewnia przyjemne użytkowanie kuchni, nie będąc przy tym nachalnym elementem.

006a

Hol wejściowy stanowi pewną zapowiedź dalszego wnętrza. Płytki imitujące biały marmur, którymi wyłożona jest również część kuchni to materiał trwały i praktyczny. Za funkcjonalnym siedzeniem z pięknym pikowanym materiałem, nadającym kolorystyczny akcent, umieszczone zostało duże lustro, powiększające optycznie całe wnętrze. Ciekawym zastosowaniem jest również sufit napinany – rozwiązanie szybkie, ekonomiczne, bezpieczne w budynkach już istniejących i dające niesamowite możliwości kształtowania form i matriałów. Otwarcie i powiązanie wnętrza ze strefą dzienną stanowią szklane drzwi, które zapraszają swoją formą do zobaczenia całego mieszkania.

004a

Łazienka niewątpliwie stanowi kontynuację stylu glamour. Marmurowe płytki użyte jako wykończenie posadzki i ścian wnętrza, nadają całości spokojnego charakteru trwałości i niezachwiania. Dzięki takim materiałom, otwarciu kabiny prysznicowej oraz klimatycznemu oświetleniu w suficie podwieszanym, ta niewielka łazienka została powiększona optycznie. Ciekawy akcent stanowi ściana z mozaiką w strefie prysznica oraz, oczywiście, stylizowane kinkiety i lapmy – tak charakterystyczne dla stylu glamour.

005a

Projekt wnętrza nie musi być jedynie pracą, może być również przygodą, odkrywaniem miejsc ważnych dla danej przestrzeni i akcentowaniem ich. Przydatne są do tego różne typy materiałów, meble, oświetlenie i rozwiązania techniczne, jak choćby sufity podwieszane i napinane. Jednak, gdy dochodzimy do tego, co się naprawdę liczy, jest to użytkownik, jego emocje związane z przebywaniem tam. Dlatego kreowanie wnętrza z charakterem jest tak ważne.

2 thoughts on “Dom pod Warszawą w stylu glamour”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *