Mieszkanie w Warszawie w stylu skandynawskim

Skandynawia – region pełen wspaniałych rzek, jezior, fiordów i… architektury. Niesamowite piękno, czystość, szczerość form, lekkość i naturalizm wyróżniają przedmioty, architekturę i wnętrza projektowane w stylu skandynawskim. W ostatnich latach bardzo silnie rozwinął się on również w Polsce. Ludzie chcą być nowocześni i żyć w takich właśnie wnętrzach. Podoba im się minimalizm, jednak jego surowość nieco odstrasza mniej zdecydowanych użytkowników. Dla takich ludzi idealnym rozwiązaniem jest styl skandynawski, gdzie minimalizm, czystość form spotyka się z jasnymi, przyjemnymi wnętrzami ocieplonymi naturalnym drewnem.

INSPIRACJEm22

Wizualizcje:12a

Projekt pracowni Futurum Architecture przemienił  powierzchnię warszawskiego mieszkania w jego atut, tworząc bardzo ciepłe, przytulne wnętrze. Kuchnia łączy się z przestrzenią jadalniano-wypoczynkową tworząc spójną przestrzeń. Fakturowy tynk w jasnych szarościach stanowi delikatne tło dla białych, połyskliwych szafek o nowoczesnym wykończeniu. Czarne szkło umiejscowione między szafkami wzmacnia delikatność całego wnętrza na zasadzie kontrastu. Jest ono również bardzo praktyczne w użytkowaniu. Drewniane blaty ocieplają kuchnię i stanowią połączenie z meblami i podłogą części jadalniano- wypoczynkowej.

13a

Wejście i fragment ścian kuchni, wyłożone zostało płytami imitującymi beton. Dzięki temu wystrój nabrał elegancji, powagi. Zmiana materiału posadzki pozwoliła w bardzo prosty sposób oddzielić wizualnie strefy funkcjonalne. Panele drewniane ocieplają wnętrze, tworzą klamrę scalającą część wypoczynkowo-jadalnianą. Masywny, drewniany stół stał się pewnego rodzaju dominantą. W połączeniu z nowoczesnymi, białymi krzesłami w stylu Panton Chair – ikony designu – podkreśla on charakter wnętrza, zaprasza mieszkańców i gości do posiłku. Designerski zegar jest bardzo ciekawym, jak też funkcjonalnym akcentem przestrzeni, wzbogacającym wnętrze.

14a

Charakterystyczne dla stylu skandynawskiego piękne, drewniane schody, również w tym przypadku stworzyły ciekawy klimat. Dzięki zastosowaniu balustrady o dość masywnych tralkach wykonanych również z drewna, przestrzeń została optycznie domknięta, co pomogło ukształtować konkretne wnętrze. Pod schodami umieszczone zostały bardzo funkcjonalne schowki. Wolna przestrzeń jest bardzo dobrze wykorzystana, dzięki czemu nawet małe mieszkanie może stać się odpowiednie dla rodziny z dziećmi. Charakter wnętrza został podkreślony przez dobrze dobrane oświetlenie przysufitowe oraz lampy wiszące.

01a

Łazienka również utrzymana jest w stylu skandynawskim. Proste formy i białe wykończenia mebli i armatury, jasna szarość płytek oraz elementy imitujące drewno pięknie współgrają i tworzą wnętrze o spokojnej, niezachwianej atmosferze.

002

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla niewielkich łazienek jest wanna z przegrodą szklaną. Szkło nie ingeruje w odbiór wielkości pomieszczenia, jest za to bardzo praktyczne, bowiem umożliwienie wygodnego korzystania z natrysku to działanie niezbędne. Nowoczesna lampa stanowi akcent, urozmaica i wzbogaca wnętrze.

001

Mieszkanie urządzone zostało bardzo funkcjonalnie, a zarazem z całą pewnością sprosta wymogom estetycznym niejednego użytkownika. Projektując wnętrze musimy mieć w pamięci indywidualne preferencje użytkownika, ale jednocześnie tworzyć sztukę uniwersalną, odpowiadającą gustom ludzi zarówno teraz, jak i za 2, 5 czy 10 lat. Styl skandynawski jest bardzo wyrozumiały pod tym względem.Wnętrza wpisujące się w ten styl mają swój charakter, a jednocześnie pozwalają przestrzeni grać wiodącą rolę, nie zagracają jej, nie przeszkadzają nadmiarem mebli, dodatków, kolorów. Czystość, jasność i prostota z ciepłymi, naturalnymi akcentami były, są i będą szanowane jeszcze przez wiele lat. Może właśnie dlatego sukces takiej architektury jest ogromny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *