Dom jednorodzinny pod Krakowem w stylu nowoczesnym

Nowoczesne materiały, lekkie konkstrukcje, szybkie zmiany aranżacji wnętrza – oczekiwania użytkowników wobec współczesnego kształtowania wystroju wnętrz są ogromne. Dzięki rozwiniętym technologiom konstrukcji, mamy również bardzo ciekawe możliwości, które coraz częściej wykorzystywane są przez młodych, ambitnych architektów. Konstrukcje ciekawych sufitów podwieszanych z montowanym oświetleniem, lekkich schodów, zdających się piąć do góry bez podparcia elementami zewnętrznymi, klimatyczne, a zarazem lekkie i łatwe w montażu płyty betonu architektonicznego, nadające wnętrzu niepowtarzalny klimat – dzięki takim rozwiązaniom wnętrze w stylu nowoczesnym może stać się dumą jego mieszkańców.

Inspiracje:

INSPIRACJE

Wizualizacje:

003a

Mieszkanie zaprojektowane przez Futurum Architecture zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Prostota form i ekstrawaganckie dodatki stanowią spójną całość tego ciekawego projektu. Klatka schodowa jest bardzo ważna nie tylko ze względów funkcjonalno-użytkowych. Może być również głównym elementem wystroju wnętrza, podkreślać jego charakter. Lekka stalowa konstrukcja z drewnianymi stopnicami i szklaną balustradą nie ogranicza wnętrza, pokój wydaje się obszerny, otwarty. Dzięki widocznym pięknym schodom, od razu zauważamy możliwości mieszkania i z niecierpliwością czekamy na odkrycie tego, co znajduje się u szczytu schodów. Element zaciekawienia i budowania napięcia jest w projektowaniu bardzo istotny.

0042a

Jasne, nowoczesne materiały powiększają optycznie wnętrze. Nawet odpowiednie dobranie różnych barw drewna zastosowanego jako posadzka, stopnice schodów czy wykończenie mebli, jest tutaj bardzo istotne. Kolory wpływają na nasze samopoczucie. Stonowane, rozświetlone wnętrze otwiera nas na różne możliwości. Duże przeszklenia zapewniają kontakt z ogrodem na zewnątrz i wpuszczają naturalne światło do otwartej przestrzeni salonu, jadalni i kuchni.

005a

Obrazy inspirowane naturą są jednymi z najpowszechniejszych. W tym mieszkaniu nowoczesne podejście do projektowania pozwoliło uzyskać niepowtarzalny efekt. To natura, dzięki odpowiednim obudowaniu i podkreśleniu okna, stała się najpiękniejszym, ciągle zmieniającym się obrazem. Biała, błyszcząca okładzina szafek podkreśla ten efekt, a ciemne płyty naścienne oraz ciężkie, szare zasłony o ciekawej fakturze wzbogacają i uszlachetniają charakter wystroju.

Eleganckie, nowoczesne wnętrze podkreślają proste formy, materiały o interesujących fakturach, ale również akcenty w postaci designerskich mebli. Stół wyzwala ciekawość użytkownika, a interesująca lampa wykonana z nowoczesnych materiałów, podkreśla jego wyjątkowość, dając przy tym rozproszone, przyjemne światło. W części jadalnianej, która łączy kuchnię z salonem, sufit podwieszany został nieco podwyższony, a jego biała powierzchnia zamieniona na fakturowy, szary tynk. Dzięki temu strefa ta została oddzielona, a delikatne światło wpuszczone w sufit powieszany podkreśla wyjątkowość wspólnego rodzinnego posiłku.

008a

Wejście do mieszkania jest częścią reprezentatywną. Wiatrołap, przedpokój czy hol stanowią pewną zapowiedź, przedsmak, wizytówkę dalszych wnętrz. W przedpokoju wykorzystano pełną, zabudowaną szafę wnękową z białą okładziną zewnętrzną. Takie rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne, a zastosowanie jasnego koloru powiększa optycznie wnętrze. Akcentem kolorystycznym jest wnęka służąca jako siedzisko, wyłożona pikowanym, kolorowym materiałem, ożywiającym biało-czarne wnętrze. Nowoczesne, lecz subtelne oświetlenie sufitowe, nie zmniejsza optycznie wysokości kondygnacji. Po wejściu do strefy dziennej naszym oczom ukazuje się okazałe lustro, które powiększa przestrzeń i zaprasza nas do salonu.

009a

Łazienka na parterze utrzymana jest w stonowanych szarościach. Bardzo eleganckie płytki przypominające beton architektoniczny, dzięki dużej wielkości i spokojnej fakturze, nie pomniejszają wnętrza. Funkcjonalny prysznic z odpływem liniowym przy ścianie został przewidziany w narożniku pomieszczenia. Stalowa konstrukcja kabiny i szklane wypełnienie ścianek są bardzo delikatne, wpisują się w formę i charakter łazienki. Bardzo ciekawym zabiegiem jest podzielenie ściany i zabawa poprzez wysuwanie pewnych części, tworzenie półek na akcesoria kąpielowe oraz doświetlenie ściany ukrytymi paskami ledowymi. Ozdobne kafelki tworzą mozaikę łączącą przestrzeń prysznica i toalety, ożywiając równocześnie stonowane wnętrze.

010a

Doświetlenie łazienki naturalnym światłem jest bardzo ważne. Pozwala uniknąć nadmiernego zużycia prądu, lepiej wentylować łazienkę. W tym przypadku daje również poczucie wolności i bliskości z naturą. Proste, kubiczne formy mebli, szafek podkreślają nowoczesny styl mieszkania. Bardzo dobrym rozwiązaniem w pomieszczeniach sanitarnych jest podniesienie mebli i sprzętów ponad poziom posadzki. Pozwoli to utrzymać porządek i zniwelować możliwość występowania wilgoci.

011a

Druga łazienka, mieszcząca się na piętrze, sprawia wrażenie bardzo przyjemnego miejsca, dobrego do wypoczynku. Połączenie płytek imitujących beton z ciepłym drewnem pomogło rozjaśnić to wnętrze. Duże lustro, umieszczone naprzeciw okna połaciowego, odbija widok zza okna, przez co łazienka wydaje się otwierać na otaczający świat. Podświetlenie lustra, tak jak w przypadku dolnej łazienki, rozjaśniło i ożywiło obraz odbijający się w nim. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie ze względów funkcjonalnych.

012a

Proste meble o okładzinach łączących biel i drewno, podkreślają relaksujący charakter wnętrza. Ciekawym elementem, który z pewnością pokocha każda kobieta, jest wolnostojąca wanna o pięknej, eliptycznej linii. Pomimo skosu dachu, który możemy zauważyć w tym wnętrzu, nie wydaje się ono małe. Podświetlenie podwieszanego sufitu pomaga otworzyć optycznie całą przestrzeń. Ciekawe wiszące lapmy ożywiają wnętrze i zachęcają użytkownika do zabawy stylem.

013a 014a

Mieszkanie w stylu nowoczesnym. Choć w dobie dzisiejszego eklektyzmu nie sposób skonkretyzować wymagań poszczególnych stylów, z pewnością można nakreślić pewne tendencje projektantów i oczekiwania klientów. W przypadku tego mieszkania, proste formy, ciekawe materiały łączą się z designerskimi stołami, lampami, kolorowymi dodatkami, które podkreślają charakter wnętrza. Pędzący tryb życia ludzi stawia przed nami bardzo wysokie wymagania. Mieszkania często są wynajmowane, modernizowane. Ważne jest, aby projektować rzeczy uniwersalne i funkcjonalne, które dzięki jedynie kosmetycznym zmianom, jak zasłony, poduszki czy lampy, mogą podkreślić osobowość użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *