Dom w zabudowie szeregowej w Pruszkowie w stylu nowoczesnym.

Co czyni nasz dom, mieszkanie, przestrzeń, która nas otacza  dobrym miejscem do życia? Czy potrzeby i wymagania estetyczne współczesnych ludzi  muszą wiązać się z wysokimi kosztami i trudnymi do znalezienia materiałami? W dzisiejszych czasach każdy zainteresowany może mieć dostęp do katalogów pełnych przepięknych mebli, ozdób, kolorów. Często jednak nie wiemy jak sprawić, by nasze mieszkanie nabrało tego niesamowitego charakteru, który wyczuć można w pomieszczeniach z pierwszych stron gazet wnętrzarskich. Z takim pytaniem pojawili się u nas bardzo mili Państwo z dwójką dzieci, którzy przygotowywali się do gruntownego remontu piętrowego domku w zabudowie szeregowej.

Dominującym tematem projektu stał się styl nowoczesny. Delikatne, czyste wnętrza, prostota i zabawa akcentami kolorystycznymi, w połączeniu z funkcjonalnością układu sprzętów i mebli sprawiły, że przestrzeń stała się inspirująca i ożywcza.

3a

Sercem domu jest salon połączony z jadalnią i kuchnią.  Otwarcie pomieszczenia  zapewnia poczucie wolności i przestrzeni. Strefy zostały wydzielone poprzez zastosowanie zróżnicowanej posadzki. Płytki ceramiczne w kolorze grysu, o wysokiej odporności na ścieranie, łączą strefę wejścia i toalety. Bardzo dobrze sprawdzają się również w kuchni.  Wybierając nawierzchnię podłogi w kuchni powinniśmy kierować się nie tylko względami estetycznymi i kolorystycznymi, ale w dużej mierze – praktycznymi. Powierzchnia musi być odporna na ścieranie, łatwa w utrzymaniu, praktyczna. Obecnie często stosuje się materiały matowe, z delikatną fakturą, zapobiegające poślizgnięciu w razie wylania cieczy na podłogę.  

1a

Doświetlona naturalnym światłem kuchnia utrzymana jest w delikatnej, biało – szarej kolorystyce z dodatkami z jasnego drewna. Widoczne są tutaj inspiracje stylem skandynawskim, odpowiadającym najnowszym tendencjom projektowym. Architektura powinna być pewną zabawą. Wówczas inteligentne wykorzystanie prostych wzorów pozwala uzyskać bardzo ciekawe efekty. Szare ściany o melanżowym odcieniu wyłożone zostały w dolnej części heksagonalnymi białymi płytkami, aby zabezpieczyć obszar roboczy. Stworzyło to bardzo ciekawą fakturę i wzór na ścianach. Zabudowę kuchenną z białym frontami o delikatnym połysku połączono z czarnymi sprzętami kuchennymi i zlewem oraz blatami i wyspą z okładziną z jasnego drewna.  

7a

Strefa jadalni, z pięknym stołem, pomaga podzielić wizualnie i funkcjonalnie duże pomieszczenie. Uzyskujemy dzięki temu przytulny klimat, mając jednocześnie poczucie otwartej przestrzeni. Prosty stół i białe krzesła z tworzywa idealnie pasują do nowoczesnego stylu wnętrza. Miękka kanapa i fotel, w kolorze harmonizującym ze ścianami i drewnianą podłogą, zachęcają do wypoczynku. W salonie ważne jest zarówno naturalne, jak i sztuczne oświetlenie. Duże okna z delikatnymi firanami i ciężkimi zasłonami zapewniają dobrą ilość światła. Ledowa listwa świetlna wzdłuż ściany oraz piękne designerskie lampy podkreślają wnętrze. Wiszące lampy są również  idealnym sposobem na podkreślenie miejsc ważnych w pomieszczeniach.

5a

W przestrzeni salonu nie zapomniano również o umieszczeniu telewizora. Został on jednak dyskretnie schowany we wnęce, a ścianę za nim wyłożono płytkami przypominającymi starą cegłę. Zabieg ten dodał wnętrzu charakteru, podkreślił wnękę. Jest to również bardzo dobre pod względem funkcjonalnym, gdyż ciemniejsza ściana za telewizorem powoduje mniejsze zmęczenie użytkowników przy oglądaniu. Klatka schodowa również została otwarta na przestrzeń jadalni i salonu. W przestrzeni pod schodami umieszczone zostały półki i schowki, co gwarantuje nam dobrze wykorzystaną powierzchnię mieszkania.

3

Piękne drewniane schody prowadzą nas na piętro, gdzie znajduje się łazienka oraz trzy sypialnie. Sypialnia przeznaczona dla rodziców utrzymana została w delikatnych barwach bieli, beżu i jasnego drewna. Przestrzeń, choć niewielka, została dobrze wykorzystana. Dwuosobowe łóżko z delikatną tapetą nad wezgłowiem oraz podręczną szafką wiszącą, a także duża szafa zapewniają funkcjonalność pomieszczenia. Dzięki dużemu oknu wnętrze wydaje się przestronne i przytulne.

1a

Główna łazienka utrzymana jest również w odcieniach beżu. Zabudowana wanna jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Zyskujemy małą półeczkę, nie musimy się również martwić o trudno dostępne miejsca do mycia. Stonowane płytki o dużych wymiarach, nowoczesna zabudowa oraz wbudowane duże lustro sprawiają, że wnętrze jest eleganckie i piękne.  

5 6Dzieci potrzebują przestrzeni, która będzie ich inspirować i zachęcać do tworzenia. Pokój starszego dziecka jest stonowany, elegancki, choć nie brakuje elementów zabawy wnętrzem. Niebieska farba na jednej ze ścian stała się idealnym rozświetleniem pokoju. Energetyzuje i koresponduje ze ścianą naprzeciw – pomalowaną czarną farbą tablicową  i wyłożoną czarną tapetą w zabawne białe kropki przy przestrzeni łóżka. Meble, dzięki swojemu kolorowi, nie ingerują mocno w przestrzeń, bardzo dobrze się w nią wpisując.

2 1

Pokój mniejszego dziecka jest nieco bardziej kolorowy, choć mamy tutaj podobną zasadę kreowania przestrzeni – piękne panele, białe ściany, sufit i energetyzująca powierzchnia w kolorze butelkowej zieleni, która nadaje charakteru całemu wnętrzu. Dzięki farbie tablicowej, która może być używana do wielu powierzchni, wnętrze nabrało bardzo indywidualnego charakteru. Specjalnie zaprojektowany wzór w zabawny i interesujący sposób zachęca do zabawy i bardzo twórczej pracy. Akcenty w postaci ciekawego dywanu, wiszących półek czy kolorowych poduszek, czynią wnętrze bardzo osobistym dla małego człowieka.

Projektując wystrój mieszkania możemy skupić się na różnych aspektach – funkcjonalności, konkretnym stylu, ważnym elemencie, stanowiącym serce projektu. Ważna jest jednak umiejętność szerszego spojrzenia na daną przestrzeń. Należy wyznaczyć sobie cele, pomyśleć o tym jak ludzie mieliby się czuć w danym miejscu. Styl nowoczesny, w swojej prostocie, delikatności i wyrafinowaniu, pomaga skupić się na doborze dodatków i pewnych drobnych elementów, które zaważą na spersonalizowaniu całego projektu. Aby dobrze czuć się w miejscu, w którym przebywamy na co dzień, powinno ono obrazować naszą naturę, charakter, harmonizować z nimi. Starajmy się więc wsłuchać w nas samych i poznać naszych klientów, aby móc stworzyć im przestrzeń idealną właśnie na ich potrzeby.

Jedna myśl na temat “Dom w zabudowie szeregowej w Pruszkowie w stylu nowoczesnym.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *